Які бувають шкідники на картоплі, та як з ними найкраще боротися.

Які бувають шкідники на картоплі, та як з ними найкраще боротися.

У нашій країні картоплю вирощує майже кожен городник. Зрозуміло, всі хочуть отримати багатий і здоровий урожай, однак не завжди це просто.

Щоб убезпечити картоплю і вчасно розпізнати шкідників, рекомендуємо ретельно оглядати пагони, як тільки з’являються перші сходи. Робити це потрібно регулярно, звертаючи увагу на наявність характерних симптомів, і при першій підозрі приймати відповідні заходи.

          Кожен вид комах завдає шкоди різним частинам рослини. Для ефективної боротьби спочатку визначають вид шкідника, а потім використовують відповідні препарати. На це потрібен деякий час. Обробити все відразу якимось універсальним препаратом «проти всіх» не вийде. Для кожного конкретного шкідника є свій метод ліквідації.

         Окремі види комах мешкають у ґрунті, вони здатні перебувати там кілька років у вигляді личинок, не видаючи своєї присутності. Є й такі шкідники, які потрапляють на картопляні кущі під час сильного вітру або надмірній вологості. Розповімо докладніше про найнебезпечніших для картоплі шкідників та методи боротьби з ними.

         Колорадський жук

         Ця смугаста комаха відома всім. Наймасовіший і тому найнебезпечніший шкідник картоплі. Личинки жука відрізняються особливою ненажерливістю при поїданні бадилля, що призводить до істотного зниження врожайності картоплі.

Дорослі особини знищують не тільки листя і стебла, а й бульби. Зимують вони в землі, а навесні, перелітаючи з одного куща на інший, швидко і масово відкладають яйця на пагонах, як тільки вони з`являються з-під землі. Саме в цей період важливо знищити основну популяцію жуків. Для цього потрібно використати інсектицид. Ми радимо препарат Ампліго, нормою 0,2 л/га — за 20 днів до збору врожаю.

 

         Личинка дротяника

         Жовтий хробак довжиною до 3 см, личинка жука-Ковалика. Нищить  бульби і навіть кореневу систему картоплі. Додатково живиться пирієм, тому краще позбутися цього бур’яну заздалегідь.

         Найбільш дієвим способом боротьби з непроханим гостем є глибока оранка та щілювання ґрунту. Хімічний метод боротьби – обробка насіння картоплі препаратом Селест Топ та внесення в ґрунт препарату Регент.

         Картопляна міль

        

         Картопляна міль — невеликий сірий метелик, чиї личинки також не проти з’їсти всю зелень і бульби у картоплі. Ігнорування цього шкідника може призвести до втрати всього врожаю.

         Для профілактики підходить глибока осіння оранка і обробка насіннєвого матеріалу препаратом Селест Топ, нормою 0,5 л/т. З хімічних препаратів найбільш ефективним від молі є Золон.

         Совка

         Дорослі метелики попелястого кольору, активні в нічний час, самі по собі для картоплі небезпеки не несуть, на відміну від їхньої гусені. Ці зелені ненажери з’їдають все, що можна з’їсти. Знищують стебла, листя, бульби.

         Найкращий захист від гусені — знищення бур’янів. Проти самих метеликів, що відкладають яйця, використовують спеціальні феромонні пастки. Доцільно також застосування інсектицидів  типу Ампліго та інших препаратів.