Посадка і вирощування ранньої картоплі в підсобному господарстві

Щоб отримати ранню молоду картоплю, насіння на прогрівання і пророщування заносять в кінці січня на початку лютого. у світле та тепле приміщенні (температура 12-15°С) на період 30-35 днів.

Вирощування ранньої картоплі в підсобному господарстві

Перед початком пророщування, насіннєву картоплю перебирають для отримання гарного і здорового насіннєвого матеріалу. Насіння картоплі, як правило, пророщують в поліетиленових ящиках по 6-10 кг.

Для рівномірного і дружнього проростання ящики з картоплею через кожні 5 днів переставляють. Обов'язково слід зволожувати ранню картоплю для зменьшення втрати маси та більш швидкого проростання.

Наявність великої кількості світла - запорука отримання рівномірних проростків. Дуже важливо підтримувати рівномірну температуру у приміщенні. Але необхідно пам'ятати, що потрапляння прямих сонячних променів — знижує схожість, тому в теплицях прогрівати можна тільки під агроволокном.

 

Коли слід посадити насіння, щоб виростити ранню картоплю?

posadka 4

Посадка ранньої картоплі можлива вже коли грунт прогрівся до 6°С.

Для отримання ще більш раннього врожаю, картоплю треба посадити під плівку або агроволокно. При цьому на півдні України отримують врожай ранньої картоплі на початку травня.

Посадка пророщеного насіння, для майбутньої ранньої картоплі висаджують в приготовлені борозни або саджалками з ручною подачею насіннєвого матеріалу.

Як правило, ширина міжряддя 50 см, а відстань між картоплинами 20-22 см. Густина посадки 80-85 тис.шт. на 1 га. В вазі це складає 40-45 кг на 1 сотку. Глибина посадки картоплі складає 6-8 см.

posadka 2

При посадці вносяться комплексне добриво Тукосуміш N7:P20:K30 з розрахунку 8 кг на 1 сотку.

Обробка насіння перед посадкою ранньої картоплі

Дуже важливо обробити насіння перед посадкою картоплі препаратами протруйниками проти шкідників (дротяники, капустянки, колорадського жука) препаратами фунгіцидами проти хвороб.

На сьогоднішній день ми пропонуємо широкий вибір препаратів протруйників:

  • Селест Топ - 20 мл/сотка
  • Престиж - 30 мл/сотка
  • Максим - 25 мл/сотка

posadka 2

Наше господарство останні роки застосовує "Селест Топ" норма 20 мл на сотку (краще дію проти колорадського жука, тримає близько 40 днів).

При надранніх высадках рекомендуємо додавати "Квадріс" норма 6 мл на сотку - утримує від резиктонии, добре контролює паршу.

Гербіцидні обробки для раннього картоплі

Після висадки картоплі проводять гербіцидну обробку ґрунту спеціальними препаратами гербіцидами, наприклад "Зенкором" з розрахунку 0,5 кг на 1 га або "Зенкор Ліквід" (норма 20 мл на 4 сотки).

Обробка проводиться до появи сходів і по вологому грунті. Рекомендуємо у разі проростання злакових бур'янів у період вегетації провести обробку гербіцидом "Фюзілад Форте" (норма 15 мл/сотка).

Заходи після появи сходів раннього картоплі

posadka 1

Після появи сходів проводиться міжрядна культивація і нагортание гребенів. В даний час майже скрізь ці операції механізовані. Під нагортание гребенів вносяться додаткові азотні добрива з розрахунку 60-70 кг діючої речовини на 1 га. Тобто 2 кг селітри на 1 сотку, рекомендуємо вапняно-аміачну селітру, яка містить кальцій.

При недостатній кількості кальцію різко послаблюється розвиток кореневої системи і, як наслідок, розвиток рослини. Кальцій - основний елемент для живлення рослин. Він відповідає за якість врожаю, укріплює клітинні мембрани, відіграє важливу роль у процесах обміну. Кальцій підвищує лежкість овочів і фруктів.

Застосування кальцієвої селітри приводить до поліпшення структури грунту. Кальцієва селітра має унікальну комбінацію нітратного азоту і повністю водорозчинного кальцію. Азот в нітратній формі підсилює надходження кальцію в тканини рослин. А кальцій, як будівельний матеріал, необхідний для рослин в початкові фази росту. Таким чином, найбільший позитивний ефект можна досягти використовуючи кальцієву селітру.

Способи поливу раннього картоплі

По мірі вегетації картоплі проводяться поливи.

Існує кілька способів:

  • крапельне зрошення
  • поверхневий полив (дощування)

Кожен господар, виходячи зі своїх можливостей віддає перевагу той чи інший спосіб поливу. Сьогодні важко відповісти, який спосіб краще, у обох є переваги і недоліки.

На півдні при наших високих температурах норма поливу картоплі становить від 2700 до 3000 м3 води на 1 га.

Але вода, особливо коли дощі будуть йти 2-3 дні, призводить до розвитку дуже згубних хвороб. Фунгіцидні обробки картоплі - це запорука отримання високого врожаю.

Фунгіцидні обробки при вирощуванні ранньої картоплі

Вирощування картоплі від ФГ

Слід вибудувати для себе лінійку фунгіцидних обробок і дотримуватися всіх запланованих операцій. Такі хвороби як Фітофтороз та Альтернаріоз можуть звести нанівець всі старання в отриманні високого врожаю.

Як правило, для отримання раннього врожаю картоплі достатньо провести 3-4 фунгіцидних обробки. Починати потрібно коли картопля досягне висоти 20 див.

Наприклад: перша обробка "Квадріс" (6 мл на 1 сотку), друга обробка "Антракол" (100г на 5-6 соток), третя обробка "Інфініто» (20 млна 1,5 сотки), четверта обробка "Ревус Топ" (6 мл на 1 сотку). Обробка проводиться через 10-12 днів, або після інтенсивних дощів.

Дуже важливо, щоб термін між обробками раннього картоплі не був більш ніж 14 днів.

При вторинному заселенні колорадським жуком використовуємо "Бискаю". Це інноваційний інсектицид системної дії німецької фірми «Байєр». Препарат повністю безпечним для бджіл, що забезпечує швидке проникнення діючої речовини в листя, в порівнянні з традиційними препаратными формами. Завдяки системній дії довше захищає рослину від шкідників. Норма використання 0,2 л/га (2 мл/сотка) обприскують при появі шкідників. Максимальна кратність обробок — дві. Остання проводиться за не менше ніж за 20 днів до збору врожаю.

Позакореневе підживлення і збір урожаю ранньої картоплі

Разом з фунгіцидними обробками проводять позакореневе підживлення рослин.

Картоплі потрібен дуже великий спектр мікроелементів. Цьому буде присвячена окрема стаття.

Вирощування картоплі від ФГ

Збір картоплі проводять вручну з одночасним сортуванням. Спочатку картопля подкапывается з допомогою культиватора або мінітрактори, а потім збирається в ручну. Скошування бадилля картоплі дозволяє поліпшити якість збору, знизити втрати врожаю. Зібраний урожай картоплі обов'язково готують до реалізації. Це миття, сушіння та пакування картоплі в тару для продажу.

Слід пам'ятати, що у раннього молодого картоплі дуже короткий термін зберігання.

 

Вирощувати високі врожаї. Для отримання врожаю використовуйте насіннєвий матеріал ФГ "Аделаїда".