Обробка ґрунту перед посадкою картоплі

Обробка ґрунту перед посадкою картоплі

Обробка ґрунту перед посадкою картоплі є важливим етапом вирощування цієї культури. Головне правило — не вирощувати картоплю в тому самому місці два роки поспіль через виснаження ґрунту і небезпеки поширення хвороб. Для цього ми приміняємо звичайну сівозміну: картопля, за якою йде пшениця.

 

Осіння оранка набагато важливіша весняної, оскільки дозволяє поліпшити якість ґрунту, підвищує його водо- і повітропроникність, сприяє накопиченню в ґрунті корисних речовин, рівномірно розподіляє органічні рештки попередника і проміжних культур в орному шарі, перемелює кореневища бур'янів, багато з яких після цього не зможуть більше зійти.

Після оранки ґрунт стає більш пухким, створюються оптимальні умови для росту картоплі. Ось чому осіннє глибоке перевертання верхнього шару ґрунту так необхідно.

Існує кілька різних підходів до обробітку ґрунту, кожен із яких робить свій вплив на стан ґрунту.

Осіннє щілювання – один із них. Його ми проводимо на глибину 35–40 см перед  вирощуванням картоплі. Воно дає змогу не тільки уникати можливих весняних застоїв води в низинах, а й накопичувати достатньо вологи за зиму, щоб зменшити негативний вплив можливих весняних посух. Тобто, щілювання є головним прийомом для збереження вологи у ґрунті.

Ще один підхід до обробітку ґрунту – це використання глибокорозпушувача, який руйнує ущільнені шари, що дає можливість розвиватися кореням рослини, а також забезпечує проникнення вологи та повітря в ґрунт.

Безпосередньо перед весняним обробітком ґрунту необхідно внести мінеральні добрива у відповідних дозах і нормах, враховуючи родючість ґрунту, потребу сортів і напрямок їх використання.

Навесні землю необхідно рихлити. Робимо це без обертання ґрунту, бажано в суху погоду. Розпушування відбувається на глибину 12-15 сантиметрів для піщаних і супіщаних ґрунтів.

Отже, підготовка ґрунту до посадки картоплі – перший крок до отримання гарного результату.